O nás

Viete, čo znamená nai nai? Po čínsky „stará mama, babička“. A o tom je príbeh našich čiapok – každú z nich ručne uplietla babička v niektorom z našich partnerských zariadení pre seniorov.

Nai nai je koncept sociálneho podnikania, ktorý spolupracuje s dôchodkyňami v slovenských zariadeniach pre seniorov na výrobe a predaji ručne pletených čiapok.

V súčasnosti s Nai nai spolupracuje 9 senioriek z Bratislavy, Čadce a Budmeríc. Každej vyplácame za prácu odmenu. Našim spolupracujúcim dámam tak sprostredkujeme nielen finančné prilepšenie k dôchodku, ale aj pocit užitočnosti, znovuzapojenia sa do spoločnosti a mnohokrát aj nový „vietor do plachiet“.

Na výrobu našich produktov používame výlučne certifikované ekologické a udržateľné materiály pre čo najväčšie pohodlie vašich malých škriatkov.

Prosím, zoznámte sa s našimi štrikujúcimi seniorkami!
Pani Editka, 77 rokov: Pani Editka sa najradšej stará o svoje pravnúčatá, no miluje aj ručné a kreatívne práce, prechádzky a prírodu a rada pečie sladké dobroty. Charakterizuje je ľudské a milé správanie ku každému. Snaží sa rozdávať radosť všade, kam príde.
Pani Irenka, 81 rokov: Okrem ručných prác sú vášňou pani Irenky knihy a literatúra. Rada trávi čas v divadlách, na koncertoch, či iných kultúrnych podujatiach. Je komunikatívna, priateľstvá, vtipná a jej názory na svet sú moderné a nadčasové.
Pani Jožka, 86 rokov: Pani Jožka je vždy pozitívne naladená dáma. Neustále si rozširuje vedomosti čítaním historických kníh, sledovaním internetu a počúvaním rádia. 
Pani Majka, 90 rokov: Aj napriek zdravotným ťažkostiam je pani Majka veselá, zhovorčivá a pracovitá. Všetok svoj voľný čas venuje ručným prácam, kresleniu, omaľovánkam a krížovkám.
Pani Katka, 86 rokov: Pani Katka je aktívna žena, ktorá rada pomáha druhým. Okrem ručných prác ju tešia prechádzky, telenovely a s obľubou si prečíta Katolícke noviny a náboženskú literatúru.
Pani Mária, 90 rokov: Pani Mária veľmi rada trávi čas v spoločnosti detičiek. Okrem ručných prác medzi jej záľuby patrí sledovanie športových relácií, čítanie a prechádzky vonku. Je rada nápomocná iným ľuďom.
Pani Emília, 91 rokov: Pani Emília je aktívna a rada sa zúčastňuje na zdravotných prechádzkach, výletoch (hlavne na známe pútnické miesta) a modlitbách. Venuje sa ručným prácam, najmä štrikovaniu, a taktiež obľubuje sledovanie televíznych seriálov. Je spoločenská a cíti sa dobre v kolektíve ostatných seniorov. 
Pani Boženka, 65 rokov: Pani Boženka je dobrosrdečná a veľmi obľúbená dáma. Od mladosti sa venuje ručným prácam, najradšej má štrikovanie. Zaujíma sa o dianie vo svete, rada číta a sleduje televízne programy. 
Pani Terezka, 79 rokov: Pani Terezka rada trávi čas v spoločnosti a navštevuje svoju rodinu. Aktívne sa zúčastňuje na dianí v zariadení pre seniorov, v obľube má najmä muzikoterapiu, biblioterapiu a Snoezelen terapiu.